In: Projekty domów

Projekt 35m2 daje możliwość zrobienia antresoli w środku. Oczywiście antresola musi być niezależną konstrukcją od głównego szkieletu domu, ponieważ przy zgłaszaniu budowy poddasze nie może być użytkowe. Rozwiązanie jest bardzo proste robimy otwarty sufit i później montujemy po bokach ścian wsporniki i na nich konstrukcję antresoli. Schodami może być drabina.  Antresola daje sporo możliwości a mianowicie dodatkowe miejsce do spania, ale uwierzcie mi że w lato będziecie się na niej czuli jak popcorn w mikrofali przed wybuchem, bez klimatyzacji się nie obejdzie. Ten sam problem będzie w zimie ponieważ całe ciepłe powietrze będziesz szkło do góry. Warto zastanowić się kilka razy zanim podejmiecie decyzję o budowie antresoli.

Ja osobiście bardziej skłaniałbym się do znalezienia działki której mpzp czy warunki zabudowy pozwalają na budowanie wyższych budynków gospodarczych czy letniskowych na przykład 7m i wyżej. Wtedy można spokojnie zrobić strop i po przekształceniu na mieszkalny dodać piętro.

Tak zrobiło 100% wspierających projekt, bo to jest najlepsze rozwiązanie iść do góry a nie w bok. Sam jakbym mógł się cofnąć w czasie to bym tak zrobił, poszedłbym do góry. Wtedy mamy 60m2 użytkowe od razu, jeden dach, trochę większe koszty ale metraż x2. Przemyślcie dokładnie każdy aspekt budowy przed jej rozpoczęciem. Jeżeli macie pytania piszcie do mnie przez FB 😉