In: Projekty domów

Brytyjski model Flatpack HOUSE, który można zbudować bez potrzeby używania gwoździ czy betonu.

Jest to najprostszy zestaw do budowy domu, aby rzucić wyzwanie nawet najbardziej zapalczywemu entuzjastowi majsterkowania – zestaw drewnianych elementów, które można połączyć bez użycia gwoździ i betonu, aby stworzyć cały dom z dwiema sypialniami.

A jeśli kiedykolwiek miałeś ochotę po prostu się spakować i przenieść w inne miejsce – możesz to zrobić z tym domem.

Londyński architekt specjalizujący się w architekturze Facit Homes nawiązał współpracę z parą duńskich architektów, aby stworzyć imponujący dom. Cały projekt zajął im zaledwie sześć tygodni.

Części zostały wyprodukowane na maszynie do szybkiego prototypowania.

Dom został zbudowany przy użyciu ogromnych bloków, które zostały specjalnie przycięte, aby pasowały do siebie – podobnie jak puzzle 3D.

Nazwa pochodzi od małego duńskiego miasteczka położonego 50 kilometrów od Kopenhagi, gdzie obecnie mieści się dom.

Rewolucyjna technika budowy tego domu ma na celu wyeliminowanie nieprzyjaznych środowisku praktyk, które są energochłonne i wykorzystują cenne zasoby.

Frederik Agdrup, który zaprojektował dom wraz ze swoim kolegą Nicholasem Bjørndą, powiedział że każda część domu potrzebuje tylko dwóch mężczyzn do noszenia ich, nie muszą używać dźwigów, co sprawiło, że proces jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska.

Być może największą zaletą posiadania takiego domu jest to, że można go rozebrać na części, a następnie powrócić do stanu początkowego, ponieważ nie ma on konkretnych fundamentów, ponieważ stoi na drewnianych podstawkach.

Bloki są poskładane razem i ponumerowane, dzięki czemu budowniczowie wiedzą, gdzie je łączyć, i stworzyć własne cztery kąty.

Aby zobaczyć więcej ich innowacyjnych prac autorów, odwiedź stronę facit-homes.com