In: Projekty domów

Na całym świecie male domy zyskują popularność, coraz więcej osób decyduje się na życie w małych, łatwych do utrzymania przestrzeniach przy minimalnych wydatkach.
Czując potencjał tego trendu mieszkaniowego, coraz więcej firm z branży projektowej i architektonicznej dokłada wszelkich starań, aby stworzyć i stworzyć perfekcyjny mały dom, który zaspokoiłby wszystkie potrzeby komfortowego życia. Jeden z pomysłów w tej dziedzinie należy do hiszpańskich architektów viVood, skupił się on na modułowych prefabrykowanych konstrukcjach drewnianych. Jest to dom wakacyjny, którego budowa trwa maksymalnie cztery tygodnie, a instalacja na terenie inwestora trwa nie dłużej niż 5 godzin dzięki inteligentnemu systemowi montażu.

Casa viVood, wyposażony w panele słoneczne, suche suche toalety i system zbierania wody, to coś więcej niż wakacyjny wypoczynek. Jest to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla namiotów i przyczep kempingowych, które zaludniają kempingi w obszarach turystycznych, przy minimalnym wpływie na środowisko, ale także ekonomiczne rozwiązanie dla tych, którzy podążają za minimalistycznym stylem życia. Niestety, brak systemu grzewczego ogranicza wykorzystanie tych budynków do zimnych klimatów.

Struktura prefabrykowanych domów modułowych wykonana jest z litego drewna, łatwo się składa. Aby ułatwić dostosowanie do nierówności terenu, domki są wyposażone w regulowane nóżki z twardej stali, podobne do tych, które znajdują się pod meblami kuchennymi lub pod pralkami. Następnie w ciągu kilku godzin instalowane są ściany, okna, drzwi, instalacje hydrauliczne i meble wewnętrzne. Instalacja elektryczna jest zintegrowana z prefabrykowanymi panelami drewnianymi, które tworzą podłogę i ściany domu.

W tej chwili hiszpańska firma architektoniczna oferuje pięć modeli  drewnianych domów o powierzchni od 14,35 do 33,1 m 2. Dom przedstawiony w poniższej galerii zdjęć to największa z prefabrykowanych wersji obecnie oferowana przez hiszpańską firmę architektoniczną. Model ten obejmuje łazienkę, schowek i dość przestronny pokój, który może służyć jako salon w ciągu dnia oraz jako sypialnia w nocy, z wystarczającą ilością miejsca na sofę, stół, kilka krzeseł i podwójne łóżko.

Aby sprostać oczekiwaniom i życzeniom klientów, przedstawiciele firmy viVood twierdzą, że mogą wykonać każdy rodzaj prefabrykowanego modelu domu z drewna o powierzchni do 35 metrów kwadratowych, który może pomieścić inne pomieszczenia, takie jak kuchnie, nieistniejące we wszystkich wersje oferowane do tej pory.

Źródło: https://www.vivood.com/