In: Nowy Ład 70m2 projekt0

Domy bez pozwolenia projekty

Te projekty w ostatnim czasie cieszą się sporą popularnością, ale dużo inwestorów nie wie że w tej nazwie jest ukryta pewna rzecz. Spieszę Wam z odpowiedzią, a mianowicie domy bez pozwolenia to domy letniskowe a nie mieszkalne. Dużo osób łapie się na to i myśli że dom mieszkalny zbudują bez pozwolenia, połowicznie to się zgadza bo bez pozwolenia ale na zgłoszenie, ale nikt Wam nie powie że do tego zgłoszenia potrzebujecie pełną dokumentację projektową, identyczną jak w zwykłym pozwoleniu na budowę.

Domy bez pozwolenia na budowę bardziej wpisują się w budynki letniskowe czyli rekreacji indywidualnej ponieważ w tym przypadku do zgłoszenia potrzebujecie mapkę za 30zł, jeden wypełniony druk i zwykły projekt z podstawowymi rzutami.

Mnóstwo osób też nie wie że jak mają działkę budowlaną to nie mogą postawić na niej budynku letniskowego, ponieważ działki budowlane w 99.9% dopuszczają tylko budynki mieszkalne z pełną dokumentacją projektową. Warto przed zakupem każdego projektu sprawdzić to dokładnie, to co dopuszcza nasz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy. Te podstawowe informacje dadzą Wam obraz tego co może powstać na Waszej działce.

Najpopularniejsze projekty domów bez pozwolenia

Te projekty domów bez pozwolenia letniskowych w ostatnich latach skradły Wasze serca, co ciekawe zawierają one instrukcje budowy krok po kroku i listy materiałów dzięki czemu budowa takiego budynku jest bardzo prosta i oszczędza mnóstwo czasu. Do budowy tych domów nie trzeba mieć żadnych wyspecjalizowanych narzędzi.

Dom bez pozwolenia jak zgłosić

Jak zgłosić dom bez pozwolenia dowiecie się z tego filmu, są tu informacje odnośnie domów letniskowych jak i mieszkalnych. W filmie wyjaśnione jest dokładnie na czym polega różnica między tymi typami budynków. Zapraszamy do obejrzenia filmu dzięki temu wszystko stanie się dla Państwa proste.