Jaki dom bez pozwolenia. Projekty domów bez pozwolenia.

Oglądając telewizje i czytając portale internetowe powiecie: Aktualnie każdy! I po części jest w tym trochę racji ale zagłębiając się w tematykę stwierdzicie że to niezła ściema. Dlaczego? Już tłumaczymy.

Domy bez pozwolenia

Wszędzie słyszycie hurra optymizm że teraz można budować domy bez pozwolenia, ale czy do końca to prawda? teoretycznie tak, praktycznie nikt Państwu nie powie że jest cały stos procedur żeby to zrobić. Tak naprawdę domy bez pozwolenia są najbardziej zbliżone do tematyki domków letniskowych czy druga nazwa „domy rekreacji indywidualnej”

Domy letniskowe bez pozwolenia

W przypadku tych budynków wszystko jest proste, ale musicie posiadać działkę rekreacji indywidualnej lub działkę dopuszczającą takie budynki. Większość osób nie wie że typowa działka budowalna NIE NADAJE się na postawienie domku letniskowego. W 99,9% tych działek możecie postawić tylko i wyłącznie budynki MIESZKALNE.

Tutaj znajdziecie wszystko co można a czego nie w domach letniskowych bez pozwolenia: kliknij tutaj

Domy bez pozwolenia mieszkalne

I tutaj następuje pewna niespodzianka. Każdy myśli że sobie zgłosi że buduje dom 70 czy 150m2 bez pozwolenia i hurra budujemy. Niestety każda osoba która tak myśli spotka się z ścianą. Po pierwsze budynki mieszkalne są objęte procedurami których nie da się uniknąć podczas budowy domu mieszkalnego.

  • adaptacja projektu, jest to nieodzowny element procedury postawienia budynki mieszkalnego. Koszt adaptacji bez żadnych zmian w projekcie waha się aktualnie (21.08.2023) w kwocie od 4 do 6tys złotych. W przypadku dużej ilości zmian wprowadzanych przez inwestora. Na przykład zmiana kąta dachu, zmiana ław fundamentowych na płytę fundamentową, czyli zmiany istotne może tą kwotę zwiększyć nawet DWUKROTNIE!
  • kierownik budowy, możecie oczywiście budować bez niego ale wtedy cała odpowiedzialność za budowę spada na Państwa. Czy warto brać taką odpowiedzialność całkowicie na siebie? Zdecydowanie NIE! Kierownik budowy ot koszt około 2-3tys
  • geodeta, w przypadku budynków mieszkalnych nie możecie sami wyznaczyć budynku na działce, koszt geodety 1,5-2,5tys.
  • Projekt może być darmowy, odkupiony z OLX czy allegro, lub kupiony na przykład u nas za 1,5tys. Przewagą naszych projektów na przykład Dom na start bez kredytu 63m2. Na na naszym, youtube znajdziecie ponad 200 filmów z budowy tego domu krok po kroku pod klucz.
  • mapy do celów projektowych i tu znowu niespodzianka. Koszt około 1000zł, ale przecież to domy bez pozwolenia, czemu mam za to płacić??? a bo temu bo nikt o tym nie mówi w tv czy na portalach internetowych.

Reasumując jak widzicie powyżej, dom bez pozwolenia istnieje ale trzeba także włożyć mnóstwo pieniędzy żeby w ogóle zacząć go budować. Dom bez pozwolenia ale papirologia w najgorszym wypadku 8-10tys. Fajna niespodzianka prawda?

Tutaj dokładnie opisane procedury kliknij tutaj