In: Nowy Ład 70m2 projekt0

Warunki zabudowy

Rząd planuje wprowadzić ustawę po której uzyskanie warunków zabudowy będzie takie samo jak wcześniej ale jest jeden bardzo istotny zapis. Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad uwagami zebranymi w ramach konsultacji noweli ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym. Jest to szokująca informacja ponieważ przykładowo posiadacie działkę rolną i występujecie o warunki zabudowy na budynek rekreacji indywidualne jak ten: Projekt domu 70m2

Wszystko przebiegnie jak dotychczas ale Wasza działka zmieni się na rekreacyjną co zmieni jej wartość. Ma być nałożona opłata w wysokości 30% od wzrostu wartości nieruchomości.

Czyli przykładowo otrzymaliście warunki zabudowy dnia X.2023 i na ten dzień zostanie wyliczona opłata, przykładowo Wasza działka była warta jako rolna 50tys ale po otrzymaniu warunków zabudowy na budynki rekreacji indywidulanej jej wartość wzrosła do 80tys złotych czyli o 30tys złotych. 

Będziecie musieli zapłacić 30% z 30tys czyli 9tys złotych!!!  

dlatego jak nawet macie jakieś działki których nie zabudowujecie warto jak najszybciej wystąpić o warunki zabudowy.

Poradnik jak wypełnić wniosek objaśnia jak złożyć dokumenty i jak wrysować przykładowy budynek na takie działki.  Poradnik zawiera 16 stron z wyjaśnieniem jak go wypełnić na przykładzie budynku rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy 70m2.