In: Nowy Ład 70m2 projekt0

Nie ma czym oddychać

Wczoraj 23.09.22 spojrzałem na mapę zanieczyszczeń powietrza w Polsce, ręce opadają a to dopiero początek okresu grzewczego. Palenie idzie pełną gębą ale ciekawe czego? śmieci, kartonów czy butelek plastikowych?

Źródło: airly.org/map/pl

Wieczorem wyjście na spacer to żadna przyjemność, wszędzie unosi się woń spalenizny. Ciekawe czy biegacze dają radę przebiec 5km w takich warunkach. Niedługo program czyste powietrze będzie wyglądał w ten sposób.

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem na ten stan rzeczy jest używanie oczyszczacza powietrza dzięki któremu poprawimy jakość powietrza w domu. Wiadomo nie wpłynie to w żaden sposób na to co się dzieje za naszymi oknami, ale chociaż w naszych czterech ścianach będziemy mieli bardzo dobre jakościowo powietrze.

Moglibyśmy pokazać Państwu 50 modeli takich oczyszczaczy ale skupimy się na tym którego używamy od 5 lat i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, koszt początkowy nie jest mały bo sam oczyszczacz powietrza kosztuje w zależności od promocji od 479-699zł.

Pierwsza sprawa to filtry, wymieniamy je średnio co 90dni, filtry możemy kupić oryginalne lub użyć zamienników, my używamy zamienników od lat i nie zauważyliśmy żadnej różnicy. Jeżeli chodzi o koszt filtrów to wąchają się one w cenie od 40-170zł. Filtrów są 3 rodzaje:

Fioletowy filtr Xiaomi Air Purifier

Filtr fioletowy. Oferowany model został wyposażony w specjalną warstwę antybakteryjną, antywirusową, a dodatkowo posiada bardzo wysoką skuteczność filtracji pyłów (PM0.3, PM2.5, PM10, etc.). Ważnym elementem jest węgiel aktywny – pochłania szkodliwe gazy, których filtr EPA nie jest w stanie wyłapać. Aktywny węgiel kokosowy użyty w Mi Air Purifier należy do najbardziej skutecznych w swoim rodzaju. Jest on połączony z formułą anty-formaldehydową, która skutecznie pochłania szkodliwe substancje chemiczne, takie jak formaldehyd, benzen i amoniak, a także zapachy i dym. Nasz filtr posiada CHIP RFID wskazujący zużycie filtra.

Niebieski filtr Xiaomi Air Purifier

Filtr EPA (Efficiency Particulate Air Filters) jest często stosowany w szpitalach i laboratoriach w celu odfiltrowania cząsteczek wielkości mikrona. Mi Air Purifier używa ultra-gęstego filtru PP Toray do wychwytywania pyłów PM2,5, PM0.3, pyłków i innych cząstek wdychanych. Powłoka antybakteryjna zawiera organiczne sole metali z czynnikiem przeciwbakteryjnym, które uniemożliwiają transport komórek bakterii. Pomaga to zatrzymać rozprzestrzenianie się patogenów, które mogą powodować choroby, co jest szczególnie ważne w warunkach szpitalnych, w których wiele osób ma już osłabiony układ odpornościowy.

Zielony filtr Xiaomi Air Purifier

Filtr węglowy HCHO Carbon usuwa nie tylko cząsteczki większe niż 0.3µm ale także zanieczyszczenia chemiczne, jak chociażby amoniak

Oczyszczacz Xiaomi ma bardzo przyjazną aplikację w której można ustawić tryb nocny gdzie filtr pracuje tak cicho że prawie go nie słychać, tryb automatyczny który odpowiednio reguluje przepływem powietrza oczyszczając je. Przykładowo gdy smażymy coś to filtr zaczyna pracować szybciej żeby oczyścić powietrze z zapachów smażenia, po przywróceniu jakości powietrza z powrotem pracuje na zwykłych obrotach. Jest naprawdę bardzo cichy.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Naszym zdaniem jak najbardziej tak, my korzystamy od prawie 5 lat i jesteśmy w 100% zadowoleni i nie jest to płatna reklama Xiaomi, ten produkt możemy polecić z ręką na sercu.

Jak kupić taniej taki oczyszczacz?

Można szukać okazji lub skorzystać na przykład z Letyshop jest to internetowa platforma, która współpracuje z wieloma popularnymi sklepami, oferując tzw. cashback. Dzięki tej kooperacji kupujący mogą zaoszczędzić pieniądze na codziennych zakupach. Jest to łatwiejsze, niż może się wydawać. Przykładowo chcecie kupić oczyszczacz na allegro. Rejestrujecie się tutaj:

Po rejestracji wchodzicie na allegro przez Letyshop i zgarniacie cashback przykładowo 1.76% czyli jak zakupicie oczyszczacz za 699zł to na Wasze konto wróci cashback 12,30zł. Wszystkie zakupy które robicie mogą mieć taki cashback bo w Letyshop jest ponad 3000 sklepów z których prawdopodobnie korzystacie na co dzień.

Czy warto mieć oczyszczacz powietrza w domu?

Oczywiście że tak.