In: Nowy Ład 70m2 projekt0

O co chodzi w polskim ładzie 70m2? Projekt domu 70m2 na zgłoszenie. Polski ład 70m2.

O co chodzi w polskim ładzie 70m2? o co chodzi z tymi budynkami wszystkimi ? Bo bardzo dużo osób zadaje to samo pytanie, i dużo osób nie wie o co w ogóle chodzi o tych 70m2, które wejdą w życie 01.01. 2022r. Wtedy będzie można zgłaszać te budynki. Bardzo dużo osób myśli, że 70m2 to jest powierzchnia użytkowa, a to jest powierzchnia zabudowy. Czyli przy 70m2 zabudowy macie użytkowych np: 56m2, a wszędzie piszą 70m2. Jak budynek użytkowy ma 56m2, to powinno się mówić że jest 56m2. Mimo to, bardzo dużo osób używa tej większej powierzchni zabudowy, i mówi 70m2.

Polski ład 70 m 2
Polski ład 70m2

Teraz bardzo ważna rzecz. Jeżeli chodzi o te zgłoszenie, to każdy myśli że 70m2 na zgłoszenie, czy to będzie mieszkalne czy letniskowy, to sobie zgłosisz jakiś tam proste papierki dasz i to wszystko. Ale właśnie to tak nie jest. Wszystko jest bardzo proste w tym projekcie, który ja prezentuje czyli 70m2 letniskowych, letniskowy jeszcze raz powtarzam na zgłoszenie: czyli macie prosty projekt poddasza, elewacje, przekroje, ale to są takie podstawowe rzuty. Dlatego bierzecie sobie mapkę do zaznaczenia budynku, i na tej mapce za 17zł, czy 30zł zgłaszacie, czekacie i budujecie jako letniskowy. I to jest to wszystko, to jest cały wasz koszt. I teraz właśnie to co chce wam wytłumaczyć. Przejdźmy teraz na budynki mieszkalne. I tak właśnie każdy myśli, a to zgłosić jakoś tam prosto, i będzie wszystko zbudowane. Właśnie nie, tu chodzi o zgłoszenie budynków mieszkalnych, to jak byście nie wiedzieli, to od lat można budować budynki na zgłoszenie budynki mieszkalne.

Dom szkieletowy 70m2

Mogą mieć i 300m, ale to nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że musicie mieć pełną papierologię. Czyli ten polski ład 70m2, który wejdzie 01 01 2022r dla budynków mieszkalnych, czyli 70m2, to nie znaczy że sobie zrobicie jakieś proste zgłoszenie, to i tak będziecie musieli mieć pełen projekt ze wszystkimi obliczeniami, instalacjami, charakterystyka energetyczna itd. Do tego będziecie musieli zrobić adaptacje tego projektu, koszt około 3000 zł, geodeta 1000zł, mapka nie kosztuje 30zł, tylko 500zł do takiego budynku mieszkalnego i jedyna różnica jaka będzie, to taka że niby będziecie mieli kierownika budowy, który kosztuje między 1500 a 3000zł. Czyli: jak będziecie budować sami, ale wtedy musicie podpisać klauzule, że bierzecie odpowiedzialność całą budowę na siebie.

Dodatkowo nie sprzedacie tego mieszkania, bo będzie tak samo do podpisania że będzie tylko i wyłączeni budowane na własne potrzeby mieszkaniowe. I właśnie żeby z tego programu skorzystać, to dostaniecie projekt za 1 zł. Tam będzie ileś tam tych projektów do wyboru, ale musicie jak by te wszystkie rzeczy spełnić, podpisać te klauzule itd. Jak by nie ma żadnej różnicy między normalnym pozwoleniem na budowę, a tym całym polskim ładem. Tak naprawdę jeśli będziecie budowali na pozwolenie na budowę takim standardowym trybem, to dojdzie wam koszt kierownika budowy, i możecie go sprzedać taki dom, który postawicie. Nie macie żadnych ograniczeń. Możecie powiecie no dobra, Wojtek tak gada, bo sprzedaje projekty letniskowe, ale ja wam to wszystko przedstawiam jak jest. Ja wam po prostu przedstawiam sytuacje jak to wygląda.

Projekty domów 2021r

Tak samo jak te budynki mieszkalne. Też mogą mieć różne rozmiary, kondygnacje inne, dwa piętra, parter i piętro. Jeśli chodzi o budynki letniskowe, to one są ograniczone 6m szerokości, czyli nie będzie można np. zrobić sobie budynku 7 na 10 bo, jest 6m szerokości ograniczone. Więc są plusy i minusy oczywiście każdego związania, ale wiadomo, tu jest jak by w budynkach letniskowych jest prostsze, że prościej już się nie da. Tak samo np: jeśli chodzi o budynek letniskowy muszą być one parterowe, czyli maja strych użytkowy. Czyli są różne jak by plusy każdego rozwiązania i minusy, ale np: zobaczcie tutaj w tym letniskowym który ja wymyśliłem, to jest tak sprytnie zrobione 70m2 zabudowy bez ocieplenia.

Bo jak wiecie, można sobie dodatkowo ocieplenie zgłosić. Jeżeli chodzi o ten letniskowy, to jest na maksa wykorzystana powierzchnia zabudowy, gdzie są same ściany z gazobetonu 24cm, i np. budujecie to, i macie większą powierzchnie użytkową, i jak by w środku zyskujecie na parterze. Jest taka ciekawostka ,bo w poprzednich filmach jeden z widzów po prostu jest ajnsztajnem, wymyślił takie rozwieszanie, że ja byłem w szoku. Budujecie letniskowy 70m2 zabudowy bez ocieplenia, potem zgłaszacie dodatkowo ocieplenie, czyli macie tam 59m2 użytkowych w środku, i oczywiście jest nie użytkowy. Później przekształcacie to na mieszkalny: czyli przepuścimy koszty 3, 4 tys zł. Po przekształceniu na mieszkalny możecie taki budynek sprzedać. Tak samo możecie letniskowy sprzedać.

Jeśli chodzi o pozwolenia na budowę, o których wcześniej była mowa w polskim ładzie, to nie możecie sprzedać tamtego budynku.

Jeżeli zbudujecie dom letniskowy, ocieplicie go dodatkowo, przekształcicie to wtedy możecie go sprzedać. To jest jak by taka furtka, i tu nie ma żadnych kruczków prawnych, i jest to wszystko robione legalnie. Jeszcze jedna ciekawa informacja, bo tez dużo osób się pyta. Jeśli chodzi o budynki letniskowe, to 1 na 500m2 działki, czyli jeśli macie działkę 2000m3, to postawicie takich cztery. Jeżeli chodzi o budynki mieszkalne 70m2, to jeden na 1000m2 działki, czyli na 2000m2 działki, postawicie tylko dwa . Tylko i wyłącznie jest zrobione w ten sposób, żeby zablokować deweloperów, żeby nie stawiali jakby osiedli tych domków 70m2, bo deweloperzy nie stawiają budynków letniskowych im się po prostu nie opłaca. Dużo osób też się pyta czy można postawić taki budynek na działce rolnej, nie nie można postawić takiego budynku na działce rolnej. Działka musi dopuszczać budowę budynku letniskowego lub mieszkalnego. Tak samo na polu, a ni na łące nie można postawić. Na zbudujsamdom.pl znajdziecie dom 70m2 letniskowy z pełna instrukcją budowy, lista materiałów, i z mega kompendium wiedzy. Aktualnie taki pakiet jest w promocji. Pozdrawia serdecznie, Wojtek ze Zbudujsamdom.

Zapraszamy na film i drugą stronę z projektami – nowylad70m2.pl