Dawid i Asia „4 maja 2021 wbicie pierwszej łopaty. System gospodarczy (poza koparką, dachem ale z wyłączeniem deskowania i mocowaniem murłat, kanalizacją i wodą)Lokalizacja Żory.

Dom 63m2 wydłużony o 3,5m, kąt dachu zmieniono na 38 st, więźba krokwiowo-jetkowa. Wysokość na poddaszu w szczycie około 190 cm na gotowo. Całkowita przebudowa w środku (działowki, okna).Wysoki sufit (bez antresoli).

Kilka innych zmian konstrukcyjnych. Brak doświadczenia, bardzo duży wkład taty który kiedyś parał się budowlanką, ściany nośne w nieco ponad tydzień, ściany szczytowe około tygodnia, mnóstwo czasu i wysiłku poświęconego na tysiące prac które nijak nie wpływają na „rozrastanie się” domu.

Setki godzin poza pracą zawodową, której nie mało. Koszt który dla mnie jest na granicy opłacalności. Jednak satysfakcja jest i możliwość budowania jak na razie bez kredytu. Ku przestrodze, nie jest to łatwa droga, ale jest z wielu powodów słuszna 🙂

Do tego etapu SSZ (wliczone zapłacone okna, opłaty administracyjne itp. od zera)163 800 zł+ 26 300 (narzędzia, kamera, przyczepka, drabiny, rusztowanie i tuziny innych sprzętów potrzebnych do budowy, w tym każda pierdoła jak ołówki czy miarki)”