Projekt domu do 80m2 inwestora Piotra: ,,Ponieważ byliśmy zainspirowani projektem Wojtka 35m2, ruszyliśmy z budową własnego domku, projekt indywidualny – 56m2 parter, po drodze w ramach zmiany w PNB wyszło poddasze 40m2. Jak tylko ruszyliśmy, Wojtek zaprezentował koncepcję 63m2. 🙂 Nie kupiliśmy, dlatego że już się budowaliśmy.

Bryła prosta. Zero udziwnień. Nie ma okien dachowych. Będzie tylko jeden mały kominek odpowietrzenia kanalizacji na wysokości okapu – połać w kluczowych miejscach nie jest dziurawiona. Piecyk gazowy do dobrze ocieplonego budynku mieści się w 21kW, więc odprowadzenie spalin odbywać się będzie przez ścianę. Co jeszcze? Płyta fundamentowa grzewcza, rekuperator, okna w warstwie ocieplenia w systemie Mowo Illbruck. Takie zboczenia w kierunku budownictwa pasywnego. Powoli, bo powoli, ale jednak nabiera kształtów. Pozdrawiamy 🙂

Odpowiem zbiorczo: Koszty domu nie są przeliczone. Tutaj nie ma tanich rozwiązań: płyta grzewcza z 20cm XPS, wiązary prefabrykowane, ocieplenie nakrokwiowe Thermano, okna i drzwi będą w warstwie ocieplenia, więc porównanie i tak nie byłoby miarodajne 🙂Wymiary zewnętrzne: 10,5 x 7,00 m. Wysokość 7,19m.

Na koniec koszty z faktur, które odnalazłem (pomijam geologa, geodetę, kierownika budowy, architekta).Płyta fundamentowa grzewcza była w systemie zleconym 37000 zł – bez piasku. Ponieważ nie było czasu, chęci, to się przepłaciło 🙂

Materiały –> beton komórkowy na ściany nośne i działowe, nadproża, kleje, zaprawy, stal zbrojeniowa, strzemiona, drut wiązałkowy, beton C20/25 na słupy i wieniec, koparka, deski szalunkowe – ok. 14 000 zł.

Wiązary dachowe z montażem – 19440 zł.

Płyty MFP 25mm podłogowe i 12 mm na zabudowę ściany kolankowej 3200 zł.

Łaty, kontrłaty, deska okapowa 2000 zł.

Taśma pod kontrłaty – 300 zł.

Wkręty ciesielskie i inne – ok. 1500 zł.

System dachówki Braas Celtycka Grafit z membraną (Ventia Neo 170T) i orynnowaniem – 8126 zł.

Ocieplenie nakrokwiowe Thermano + taśmy 9530 zł

Elementy instalacji odgromowej – 800 zł

Gratulujemy realizacji projektu domu!