Znaczna grupa inwestorów, która decyduje się na zakup ciepłej stolarki, zapomina, jak bardzo istotny jest właściwy montaż, który zapewni nam efektywne funkcjonowanie termoizolacyjnych parametrów.

Zacznijmy od początku wyjaśniając, czym tak właściwie jest ciepły montaż. Niegdyś najczęściej spotykaliśmy się z montażem na pianę, ale na szczęście staje się to już reliktem i pieśnią przeszłości, bowiem nie jest to właściwy montaż dla żadnego typu okien, a na pewno nie dla tych energooszczędnych.

Ciepłe okna energooszczędne będą energooszczędne tylko z nazwy i nie będą spełniały parametrów izolacyjności, jeśli nie zostaną one odpowiednio zamontowane, czyli z przestrzeganiem wytycznych dla ciepłego montażu. Głównym założeniem ciepłego montażu i różnicą w stosunku do montażu standardowego, jest takie osadzenie okna w murze, które zapewni ochronę przed powstawaniem mostków termicznych, a co za tym idzie przed sporymi stratami ciepła.
Taką metodę montażu okien nazywa się czasem warstwową, dlatego że jej głównym założeniem jest użycie trzech warstw izolacji. Oprócz standardowej pianki, która stanowi izolację akustyczną i termiczną, w wariancie ciepłego montażu stosuje się także dodatkowo dwa rodzaje taśm – paroizolacyjnej oraz paroprzepuszczalnej.
Całą treść artykułu znajdziecie poniżej w publikacji.