W tym dziale poruszymy temat rozbudowy naszego domu na zgłoszenie.

Zacznijmy od pierwszego przykładu:
mamy na działkę 500m2, na takiej działce możemy zbudować tylko jeden budynek na zgłoszenie jako budynek rekreacji indywidualnej bądź jako budynek gospodarczy. Od razu uprzedzę niektóre pytania – jeżeli mamy działkę mniejszą niż 500m2, czyli np. 480m2, nie ma możliwości zbudowania na niej budynku na zgłoszenie o powierzchni 70m2 zabudowy.

Można to wykonać tylko i wyłącznie w procesie budowy na pozwolenie, czyli sporo papirologii, pełen projekt, kierownik budowy itd.


Przechodząc do konkretów. Po pierwsze, należy przekształcić budynek letniskowy lub gospodarczy na mieszkalny, może to kosztować ok. 4 tysiące złotych i wtedy możemy postawić na naszej działce kolejny budynek na zgłoszenie. Po przekształceniu budynku na mieszkalny możemy np. dobudować sobie przydomowy ganek, dom lub budynek gospodarczy na zgłoszenie. Bardzo ważną rzeczą jest, że nie można zrobić tego na raz – dużo osób się pyta, czy można zbudować od razu dwie części – nie można. Musi być najpierw postawiona pierwsza część, musi zostać dokonane przekształcenie, które może zająć sporo czasu, nawet do 3 miesięcy i dopiero po takim przekształceniu można rozbudować nasz dom o np. przydomowy ganek.
Całą treść artykułu znajdziecie poniżej w publikacji.