Jaki agregat prądotwórczy na budowę

Budowa jest zawsze poważnym przedsięwzięciem, które oprócz odpowiednich narzędzi i sprzętu wymaga również odpowiedniego zasilania tychże.

Na placach budowy bardzo często brakuje dostępu do prądu stałego, stąd potrzeba wykorzystania agregatów prądotwórczych. Jaki agregat prądotwórczy kupić w zamiarze wykorzystania go w czasie budowy ? Przy wyborze odpowiedniego agregatu prądotwórczego bardzo dobrze jest zwrócić uwagę na koszt eksploatacji urządzenia, gdyż budowa oznacza zazwyczaj bardzo intensywne eksploatowanie agregatu, dlatego wybierając odpowiednie urządzenie należy dokładnie przeanalizować koszty jego używania.
Pod uwagę należy wziąć koszty zakupu paliwa oraz poziom jego zużycia, będzie to miało wpływ na czas pracy agregatu i ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku generatorów wykorzystywanych do pracy ciągłej na budowach. Długość pracy agregatu jest uzależniona również od pojemności zbiornika i obciążenia urządzenia. Przydatną cechą okaże się także możliwość transportu agregatu z punktu A do punktu B. Na placu budowy mogą okazać się przydatne przewoźne agregaty prądotwórcze. Agregaty prądotwórcze dzielimy na jednofazowe i trójfazowe.
Całą treść artykułu znajdziecie poniżej w publikacji.