In: Nowy Ład 70m2 projekt0

Jaki wybrać grzejnik do małego domu?

Grzejników i ich rodzajów jest mnóstwo, my z praktyki wiemy że najlepiej opłacają się grzejniki olejowe oraz grzejniki konwektorowe.

W budynkach murowanych sprawdzi się grzejnik olejowy w zupełności wystarczy taki:

Olejak wyposażony jest w termostat, dzięki któremu zaoszczędzicie na energii elektrycznej. Grzejnik Olejowy PRO posiada aż 3 tryby pracy.

Grzejnik olejowy jest doskonałym rozwiązaniem na zimne jesienne, lub zimowe dni. Idealny do pokoju lub biura.
Grzejniki olejowe znane są z tego, iż po nagrzaniu następuje długi proces stygnięcia, a co za tym idzie zachowujemy ciepło na dłużej niż to w przypadku grzejników elektrycznych konwektorowych. Idealny do ogrzania pomieszczeń do 42m2. Grzejnik zamontowany jest na wygodnych kółkach, ułatwiających transport urządzenia w oczekiwane przez nas miejsce. Dodatkowo grzejnik posiada wygodny uchwyt za pomocą którego możemy go przemieszczać.

Z kolei do budynków szkieletowych najlepiej sprawdzą się grzejniki konwektorowe ponieważ w tego typu budynkach grzejemy tylko i wyłącznie powietrze.

Grzejnik elektryczny konwektorowy posiada 3 stopniowa regulacje mocy 750 / 1250 / 2000 W. Zapewnia wysoką efektywność grzania. Duże otwory nawiewowe dzięki czemu uzyskujemy szybciej odpowiednią temperature w pomieszczeniu.

W ofertach sprzedawców znajdziecie także mnóstwo „odpicowanych” grzejników które można programować czy łączyć się z nimi przez Wifi w naszym telefonie. Na pewno umili to „współpracę” z grzejnikiem. Przykładowo taki model:

Grzejnik nie dość że ma ciekawy wygląd bo jest szklany to dodatkowo posiada wyświetlacz LCD.

Najlepsza zasada to do budynków murowanych grzejnik olejowy a do szkieletowych konwektorowy.

Tutaj znajdziecie artykuł Czy warto montować kominek w domu