In: Nowy Ład 70m2 projekt0

Klimatyzacja do domu jaką wybrać, wady i zalety.

Klimatyzacja do domu jaką wybrać, wady i zalety. Klimat w naszym kraju raczej nie należy do zbyt gorących, ale mocniejsze upały nie są już u nas niczym bardzo wyjątkowym. Wręcz przeciwnie, zmiany klimatyczne powodują, iż coraz częściej pojawiają się naprawdę wysokie temperatury. Kiedy osiągają one ponad 30°C, wtedy ciężko w takich warunkach o komfort życia.
Na szczęście z pomocą przychodzą nam klimatyzatory, które dzielimy na:

  • rozwiązania typu split
  • rozwiązania typu monoblock
  • rozwiązania typu multisplit
    Warto zaznaczyć, że klimatyzatory nie tylko schłodzą nam powietrze do komfortowego poziomu, ale także usuną nadmiar wilgoci z domu i tym samym wytworzą korzystny mikroklimat w pomieszczeniu. Badania naukowe jasno dowodzą, że zbyt wilgotne i zbyt wilgotne powietrze ma negatywny wpływ na samopoczucie człowieka. Optymalnym zakresem podczas lata będą temperatury między 22 a 26 stopni, a poziom wilgotności od 40 do 60%.

Do niedawna podstawowym problemem, który zniechęcał bardzo wielu inwestorów do montażu klimatyzacji była ich cena, jednak w dzisiejszych czasach koszt montażu klimatyzacji osiągnął poziom dostępny dla naprawdę szerokiej grupy osób.
Podczas wyboru odpowiedniego klimatyzatora jednym z najważniejszych czynników jest moc chłodnicza, którą najprościej jest obliczyć poprzez zrobienie dokładnych pomiarów emisji ciepła z urządzeń elektrycznych i ze ścian oraz z pomiarów nasłonecznienia. W przypadku domów jednorodzinnych przyjętą regułą jest, że na każdy metr kwadratowy pomieszczenia wymaga się 0,1KW mocy. Oznacza to, że w pomieszczeniu mającym 25m2 należy zamontować klimatyzator o mocy nie większej niż 2,5KW.


Całą treść artykułu znajdziecie poniżej w publikacji.