In: Projekty domów

Przeglądam sobie ostatnio dużo grup na FB między innymi dotyczących budowy domu i i projektów domów parterowych. Zastanawia mnie jedna rzecz czy większość z nas nie potrafi zaplanować własnego domu? Musimy być prowadzeni za rączkę? To po co nam w ogóle dom? To my powinniśmy się w nim czuć dobrze a nie nasi znajomi. Na grupach odwieczne pytania: Pokaż swoją łazienkę, pokaż swoje akwarium, Czy ta kuchnia Wam się podoba?, Czy salon nie jest za mały? Czy ta szafa pasuje?.

Ludzie kochani przecież to Wy macie czuć się dobrze w Waszym domu a nie inni. Społeczeństwo nie dość że bierze kredyt na 30lat to dom ma ułożony nie według siebie ale według projektanta, no bo przecież musi wyglądać, musi być na czasie. Moda mija i się zmienia cały czas. Obserwuję jak ludzie budują domy i robią te modne ostatnio lukarny i wykusze. A tu zonk. Na innej stronie czytam że to już jest passe 😉 i na co było podwyższać koszty bo nie są małe w tym fikuśnym rozwiązaniu.

Zacznijmy mieć nasze zdanie, projektujmy dom w którym będziemy się dobrze czuli. To samo tyczy się projektu Zbuduj sam dom, jest to idea i tylko inspiracja do budowy własnego M. 100% domów które zostały postawione przez wspierających różni się od oryginału 35m2. I o to w tym wszystkim chodziło, o stworzenie czegoś co zapoczątkuje lawinę pomysłów. Każdy kto obejrzy film zbuduj sam dom na końcu pomyśli sobie: „Jaka ta budowa jest prosta!”.

Nie bójmy się sami projektować własne M, nie dawajcie się ponieść modzie i opiniom znajomych. Coś co jest modne i tak minie.