In: Nowy Ład 70m2 projekt0

Sprytne budowanie domów

Jak sprytnie zbudować dom? Po prostu należy zrobić to samemu i zaoszczędzić setki tysięcy złotych na budowie domu. Aktualne ceny firm budowlanych są kosmiczne. Budowa domu samemu może spowodować to że w Waszej kieszeni zostanie równowartość materiałów budowlanych na dom. Ceny w Polsce za usługę budowy domu są przeliczane w sposób 1 do 1 czyli jak materiały budowlane przykładowo na dom 70m2 wynoszą na stan deweloperski 150tys złotych to budowa w systemie zleconym wyniesie kolejne 150tys czyli razem 300tys.

Jak zbudować dom samemu?

To bardzo dobre pytanie w szczególności dla osób które nigdy nie zajmowały się tym zawodowo. Po pierwsze potrzebna będzie wiedza teoretyczna, czyli od czego zacząć, jak się przygotować do budowy domów oraz jakich błędów nie popełnić. Wiedzę teoretyczną możecie zdobyć z naszych kompendiów wiedzy o domach murowanych i szkieletowych. Te dwie publikacje wprowadzą Was w świat budowlanki. Wszystko zostało przyjaźnie opisane, prostym językiem bez technicznego słownictwa. Kompendia znajdziecie tutaj:

Możecie powiedzieć że nie są to tanie publikacje, ale gwarantuje Wam że zgromadzona tam wiedza kosztuje 10 razy więcej. Po pierwsze nie popełnicie żadnego błędu na początku budowy oraz w jej trakcie. Jak to mówią lepiej uczyć się na czyiś błędach a nie na swoich. Te publikacje Wam to zagwarantują.

Filmy z budowy domów

Kolejną ciekawą opcją są po prostu filmy z praktycznej budowy domu, takich na naszym kanale Youtube Zbuduj sam dom znajdziecie setki, od wbicia łopaty po wykończenie pod klucz. Dzięki filmom wiedzą z kompendium uzupełni się w całość. Filmy na naszym kanale także są przedstawiana w bardzo przystępny sposób. Zobaczcie przykładowo ten film:

Sprytne budowanie domów to wiedza, bez niej nie ma sensu rozpoczynać tego procesu, bo albo utkniecie na którymś z etapów lub popełnicie błąd który wstrzyma Wam budowę na kilka dni. Dzięki filmom z budowy domu dowiecie się jak zorganizować plac budowy lub planować zamawianie materiałów budowlanych.

Projekty z instrukcjami

Niektóre z naszych projektów posiadają instrukcje budowy krok po kroku jak w popularnych klockach, dodatkowo takie projekty zawierają listy materiałów budowlanych dzięki czemu zaoszczędzicie mnóstwo czasu na liczenie ilości potrzebnych bloczków czy liczeniu desek na dach. Tu przykładowo takie projekty:

Czy warto zbudować dom samemu? Naszym zdaniem tak, zawsze możecie liczyć na pomoc rodziny czy znajomych. Domy także można budować etapowo, w jednym roku zrobić fundament w drugim ściany i dach a w trzecim wykańczać pod klucz. Opcji jest mnóstwo i to Wy wybierzecie dla Was najlepszą, my jesteśmy tu tylko po to aby Wam w tym pomóc. Miłego dnia. Wojtek z Zbuduj sam dom.