In: Nowy Ład 70m2 projekt0

Koszt budowy domu 70m2

To pytanie spędza sen z powiem nowym inwestorom którzy nigdy nie zajmowali się budową domów do 70m2 lub podobnych. Ceny w Internecie są tak rozbieżne że ciężko znaleźć konkretne informacje w tym temacie. Postaram się przybliżyć Wam ile szacunkowo musicie przygotować funduszy na taką inwestycję.

Pierwszy pod lupę leci dom w technologii murowanej o powierzchni zabudowy 70m2, skupimy się na SSO czyli Stan Surowy Otwarty, zawiera on fundament, ściany i dach, bez ocieplenia, okien czy drzwi, jest to taki najprostszy stan budynku od którego przechodzimy w wykończeniówkę.

Jeżeli chodzi o koszt na ten budynek:

Materiały budowlane bez robocizny na dzień 01.11.2021:
Koszt SSO (stan surowy otwarty) fundament, ściany, dach: 63844zł
Koszt SSZ (stan surowy zamknięty) czyli SSO plus okna i drzwi: 75344zł
Koszt stan deweloperski: 130000zł

Na dzień dzisiejszy czyli 08.09.2022 będzie to około:
Koszt SSO (stan surowy otwarty) fundament, ściany, dach: 76612zł
Koszt SSZ (stan surowy zamknięty) czyli SSO plus okna i drzwi: 90,412zł
Koszt stan deweloperski: 156000zł

Oczywiście ceny materiałów budowlanych zmieniają się z dnia na dzień i nie da się określić sztywno ceny takiego budynku na już. Cenami reguluje rynek, producenci materiałów budowlanych, dystrybutorzy, hurtownicy oraz pojedynczy sprzedawcy.

Nie kupujcie wszystkich materiałów budowlanych u jednego sprzedawcy tylko przeglądajcie cały Internet ponieważ oszczędności na jednym materiale mogą być złudne, działa to w bardzo prosty sposób. sprzedawca daje super cenę na bloczki gazobetonowe przykładowo 14zl za sztukę a wszędzie indziej znajdziemy je po 17-18zł więc lecimy do takiego sprzedawcy i zamawiamy cały towar na budowę nie będąc świadomym że na pozostałych materiałach sprzedawca narzucił taką marżę że na koniec wyjdzie że przepłaciliśmy totalnie. Jest to praktyka stosowana od lat na rynku.

Oszczędności przy budowie domu

Poszukujcie każdego materiału budowlanego pojedynczo, dobrym rozwiązaniem jest też korzystanie z serwisów cashback takich jak ten, kliknij tutaj

Serwisy cashback oferują zwrot części pieniędzy za dokonane w wskazanych przez nich sklepach, w tym programie są ich tysiące i znalezienie odpowiedniego w którym kupimy dużą część materiałów budowlanych nie stanowi problemu, jest tam między innymi allegro na którym zakupimy całą drobnicę na budowę a nawet farby i większość artykułów wykończeniowych, oferowany na dzień dzisiejszy cashback to 1,74% więc przykładowo jak na wykończenie domu wydamy 80tys złotych na wykończenie pod klucz to zwróci się nam 1392zł, niby nie dużo ale lepiej przy budowie samemu mieć je w kieszeni niż nie mieć.

Tutaj możecie zarejestrować się w kilka sekund:

Tanie materiały budowlane

Dużo osób szuka tanich materiałów budowlanych na serwisach takich jak olx czy allegro lokalnie, można tam znaleźć pozostałości po budowie, przykładowo inwestor pomylił się i zamówił 20 palet bloczków gazobetonowych a wykorzystał 15 i 5 sprzedaje w bardzo niskiej cenie. Oczywiście można jeździć lokalnie i zwozić te materiały na plac budowy ale trzeba też liczyć się z kosztami transportu. Bardzo dużo osób zamawia okna z których później rezygnuje i także wystawia je na portale ogłoszeniowe. Można szukać okazji i z takich korzystać bo czasami inwestorzy jak najszybciej chcą się pozbyć zbędnego towaru z placu budowy bo nie mogą zacząć kolejnych etapów na przykład wyrównywania działki.

Koszt budowy domu szkieletowego

Koszt budowy domu szkieletowego na chwilę obecną jest wyższy od domu murowanego, spowodowane jest to wysokimi cenami drewna.

Ten sam budynek o którym pisaliśmy powyżej cenowo prezentuje się tak:

Materiały budowlane bez robocizny na dzień 01.11.2021:
Koszt SSO (stan surowy otwarty) fundament, ściany, dach: 74911zł
Koszt SSZ (stan surowy zamknięty) czyli SSO plus okna i drzwi: 86911zł
Koszt stan deweloperski: 136911zł

Na dzień dzisiejszy 08.09.2022
Koszt SSO (stan surowy otwarty) fundament, ściany, dach: 89893zł
Koszt SSZ (stan surowy zamknięty) czyli SSO plus okna i drzwi: 104263zł
Koszt stan deweloperski: 164293zł

Czy wybrać dom szkieletowy czy murowany taką decyzję pozostawiam Wam.

Małe domki bez pozwolenia na budowę

Do tego zestawienia dodam także najtańszy w naszej ofercie domek 35m2 o najprostszej bryle i najkrótszym czasie budowy. Jest to budynek murowany.

Koszt budowy SSO wynosił w tamtym roku 22884zł, aktualnie będzie to 27412zł, pod klucz wyrobimy się spokojnie w 60tys złotych, domek jest mały ale posiada sypialnie, salonik z kuchnią i łazienką.

Dzięki prostocie możecie go postawić bez problemu w 3-4 tygodnie w 2-3 osoby. Wszystkie rozwiązania w nim zawarte są tak dostosowane żeby budowa była prosta i przyjemna.

Jak zgłosić takie budynki i jaką potrzebujecie działkę dowiecie się tutaj

Czy budować dom samemu? Moim zdaniem tak ponieważ marże firm budowlanych w Polsce są kosmiczne, minimum x2 a czasami x3, oczywiście musicie mieć na to czas i determinację.

Oszczędności przy budowie domu samemu

Ile można zaoszczędzić budując dom samemu? kalkulacja jest bardzo prosta jeżeli materiały budowlane na dany budynek kosztują 60tys to budowa na zlecenie wyniesie drugie tyle czyli razem 120tys, przyjmując że domek ten najmniejszy o którym pisaliśmy powyżej zbudujemy w 10 miesięcy w wolnym czasie to zaoszczędzimy 60tys złotych, ale biorąc urlop czy robiąc to na wakacjach takiej kwoty nie zarobimy nigdzie. Ktoś może powiedzieć ale ja nie znam się i nigdy nie budowałem domów, dlatego właśnie te projekty opisane powyżej zawierają instrukcje budowy jak w popularnych klockach czy meblach, dzięki temu proces budowy domu będzie dla Was prosty i przejrzysty, dodatkowo możecie się wspierać filmami które publikujemy na naszym kanele Youtube Zbuduj sam dom:

Promocje na projekty to chyba to co każdy inwestor szukający oszczędności lubi najbardziej, mamy też i coś takiego dla Was, zapiszcie się do naszego newsletera i na mail otrzymacie kod zniżkowy na zakup naszych projektów budynków letniskowych lub instrukcji.

RABAT POWITALNY!

Zapisz się i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy.

Loading...