Dom bez pozwolenia 2023

Jaki projekt wybrać w 2023 roku? To pytanie zadaje sobie mnóstwo inwestorów przed wybranie idealnego projektu domu. Naszym zdaniem należy na początku określić jaki metraż domu będzie dla nas idealny oraz jaki typ budynku wybrać. Jedni inwestorzy szukają budynków mieszkalnych inni budynków rekreacji indywidualnej, ten wybór musicie podjąć sami ale powiemy Wam jakie są plusy i minusy każdego z tych budynków.

Projekty domów mieszkalnych

W przypadku tych budynków musicie przyszykować około 10tys złotych na sam start zanim wbijecie łopatę w ziemię. Pierwszy wydatek to oczywiście projekt domu u nas znajdziecie taki w cenie 999zł, projekty od 63m2 do 114m2 powierzchni użytkowej. Po zakupie projektu musimy znaleźć architekta który zaadoptuje projekt pod naszą działkę czyli „wstawi” projekt na mapę. Koszt adaptacji w Polsce waha się od 3-6tys wszystko zależne jest od regionu w Polsce, nie ma żadnej „sztywnej ceny”. Kolejna rzecz to kierownik budowy około 2-3tys oraz geodeta 2tys, do tego mapka 700-1000zł. Czyli reasumując zanim wbijecie łopatę w ziemię wydacie minimum 7tys.

Projekty domów letniskowych

Z kolei jeżeli chodzi o budynki letniskowe lub inaczej zwane budynki rekreacji indywidualnej koszt wstępu jest minimalny, bo projekt u nas znajdziecie za 499zł i do jego zgłoszenia potrzebna Wam będzie tylko mapka za 30zł z gminy na którą sami naniesiecie budynek. Do tego druk o prawie do dysponowania nieruchomością za darmo i to wszystko. Nawet nie musicie wynajmować geodety do wyznaczenia budynku na działce. Reasumując koszt zanim wbijecie łopatę to 529zł. Tutaj jest jedna bardzo ważna rzecz, w budynku letniskowym teoretycznie nie można mieszkać cały rok bo są to budynki do okresowego wypoczynku ale w praktyce nikt nie zabroni Wam być cały rok na wakacjach.

Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów odnośnie zgłaszania tych budynków zapraszamy do tych linków:

Jak zgłosić budynek letniskowy kliknij tutaj

Jak zgłosić budynek mieszkalny kliknij tutaj

Najbardziej popularnymi na naszej stronie projektami jest „Dom na start bez kredytu 63m2” oraz „Nowy ład 70m2 letniskowy”

Jeżeli nigdy nie interesowaliście się budową domów, lub nie wiecie od czego zacząć polecamy nasze kompendia wiedzy dzięki którym unikniecie błędów które mogą być dla Was bardzo kosztowne. Jest mnóstwo aspektów budowy w których popełnienie błędu sprawi że Wasz portfel bardzo mocno ucierpi. Jak to się mówi lepiej uczyć się na czyiś błędach niż na swoich, my od lat zajmujemy się pomocą dla nowych inwestorów którzy dopiero wkraczają w świat budowlanki. Zobaczcie wiedzy zawierają nasze kompendia wiedzy, gwarantujemy Wam że po ich przeczytaniu budowa pójdzie łatwo i przyjemnie.

Najtańszy dom w budowie 2023r

Bardzo dużo osób pyta się nas jaki jest aktualnie najtańszy budynek w budowie, taki w którym można pomieszkać na czas budowy, oczywiście jak najmniejszy! mamy taki prosty budynek w ofercie, jest to domek który możecie wybudować spokojnie w 3-4 tygodnie. Jest to idealny domek na start, możecie go później wynająć lub używać jako domek dla gości. Budynek ten można zgłosić jako letniskowy lub po prostu jako budynek gospodarczy. Prostota jego budowy sprawia że mnóstwo inwestorów wybiera go na początek. W tym projekcie oprócz instrukcji jak w klockach lego otrzymacie film instruktażowy.

Mamy nadzieje że te informacje pomogły Wam w pierwszym kroku odnośnie budowy własnych czterech kątów, jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do skorzystania z zakładki Kontakt, zawsze służymy pomocą i postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.