Projekt BRDA

W dawnych czasach były to domki których używano przeważnie na letni wypoczynek ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, aktualnie bardzo dużo osób decyduje się na budowę takiego typu budynku ponieważ jest on jednym z najprostszych w budowie. Tak naprawdę jest to budowa stropu i dachu w przeciwieństwie do standardowych brył.

Domki brda przeważnie stawia się na płycie fundamentowej lub na zbrojonej wylewce. Wylewamy nasz fundament i od razu przystępujemy do robienia naszych ścian które od zarazem są naszym dachem. Prosta budowa przyczynia się do tego że mnóstwo osób podejmuje się budowy takich domów samemu.

Olbrzymim plusem jest łatwość budowy, ale nie jest też tak że brdy mają same plusy. Minusem są oczywiście skosy które już od samej podłogi podążają do szczytu. Meble kuchenne czy pozostałe przeważnie muszą być zamawiane na wymiar z tego powodu. Dach przeważnie nie ma okien co ogranicza nasłonecznienie w środku, aczkolwiek można zamontować kilka okien dachowych. Reasumując na pewno jest więcej plusów niż minusów tego typu budynku.

Domek bez pozwolenia

Domki brda przeważnie mają powierzchnię zabudowy 35m2 lub 70m2 co wpisuje je w domy bez pozwolenia na budowę, czyli na zgłoszenie w uproszczonej procedurze. Na całość papirologii wydamy 17zł za kopię mapki na którą wrysujemy nasz budynek. Oczywiście projekt który kosztuje 399-500zł. Na tym kończą się nasze wydatki. W porównaniu do pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego byłoby to około 10tys złotych zanim wbilibyśmy łopatę w ziemię.

Jak zgłosić budynek letniskowy

Budynek letniskowy brda aby można było go postawić trzeba posiadać działkę która dopuszcza budynki rekreacji indywidualnej, w linku powyżej dowiecie się co jest dokładnie potrzebne.

W naszej ofercie posiadamy brdę 35m2