Domy z kontenerów bez wątpienia zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat i nie jest to niespodzianką. Brak dostępnych opcji mieszkaniowych w wielu obszarach skłonił więcej osób do poszukiwania alternatywnych opcji. Są łatwe w transporcie i solidne konstrukcyjnie. To świetny punkt wyjścia do niedrogiego domu.

Źródło: Website Youtube Instagram

W przypadku Shane Blind, ten kontener został w rzeczywistości zbudowany jako pensjonat. Ponieważ jego żona pochodzi z Chin, członkowie jej rodziny często odwiedzają ich w Nowej Zelandii. Jego rodzina sama mieszka w małym domu, więc potrzebowali dodatkowego miejsca, aby umożliwić gościom pobyt. Kontener transportowy był idealnym rozwiązaniem.

Wnętrze tego małego domu jest doskonale wykonane. Im mniejsza przestrzeń, tym trudniej projektować i w tym przypadku Shane naprawdę sprostał wyzwaniu. Troska i uwaga o szczegóły zostały z pasją zastosowane we wszystkich aspektach domu, wykorzystując starannie zaplanowane strefy i sprytne triki projektowe, aby uczynić przestrzeń funkcjonalną i ładnie się ze sobą łączyć.

Aby dodać dodatkową przestrzeń, do boków kontenera zostały przymocowane specjalne „kapsuły”, co znacznie powiększyło powierzchnię użytkową wnętrza. Te kapsuły mieszczą łazienkę po jednej stronie kontenera i specjalną wnękę wypoczynkową po drugiej. Wnęka ma idealną wielkość do wypoczynku w ciągu dnia, a także jest wystarczająco duża, aby w razie potrzeby służyć jako dodatkowe miejsce do spania.

W sypialni podniesione zostało wygodne łóżko typu queen-size, które zapewnia dużo miejsca do przechowywania pod spodem. Otwarta przestrzeń poniżej umożliwia łatwe przechowywanie walizek i dostęp pod łóżkiem oraz zapewnia ogromną pojemność na wszelkie inne przedmioty, które mamy w domu.

W domu zbudowano podstawową ale bardzo funkcjonalną przestrzeń kuchenną. Ponieważ projekt tego budynku jest przeznaczony głównie dla gości, w domu będzie po prostu kuchenka mikrofalowa bez kuchenki, ale w razie potrzeby można ją łatwo dodać w przyszłości.

Obok kuchni znajduje się mały stolik służący do spożywania posiłków, a także potencjalna przestrzeń do pracy. Stół jest ustawiony tak, aby wykorzystać spektakularne widoki na farmę, które zapewniają duże szklane drzwi przesuwne.

Łazienka, składająca się z prysznica, małej umywalki i spłukiwanej toalety, znów jest bardzo prosta, ale całkowicie praktyczna.

Co ciekawe, ten dom kontenerowy został skonstruowany za jedyne$20000, nie licząc pracy Shane’a. Kiedy weźmiesz pod uwagę, że liczba ta jest niższa niż przeciętna jaką Nowozelandczyk płaci za czynsz roczny, to naprawdę pokazuje, jak może to być opłacalny i wygodny sposób na pierwszy dom. Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć pełną prezentację i więcej informacji.